اصلی همکاری دستگیری قاتل سریالی اخبار حوادث

اصلی: همکاری دستگیری قاتل سریالی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی یارانه ۲۵۰ هزار تومانی، دلار را به ۸۰۰۰ تومان می‌رساند/ جهت پرداخت یارانه، شبا

سعید لیلاز گفت: اگر بنزین به لیتری ۱۰ هزار تومان برسد می‌توان ۷۰۰ هزار تومان یارانه پرداخت کرد. چرا‌ آقای قالیباف می‌خواهد ۲۵۰ هزار تومان یارانه بدهد؟ بنزین را

یارانه ۲۵۰ هزار تومانی، دلار را به ۸۰۰۰ تومان می‌رساند/ جهت پرداخت یارانه، شبا

سعید لیلاز : یارانه ۲۵۰ هزار تومانی، دلار را به ۸۰۰۰ تومان می رساند/ جهت پرداخت یارانه، شبانه از حساب بانک ها پول برمی داشتند

عبارات مهم : بنزین

سعید لیلاز گفت: اگر بنزین به لیتری ۱۰ هزار تومان برسد می توان ۷۰۰ هزار تومان یارانه پرداخت کرد. آیا آقای قالیباف می خواهد ۲۵۰ هزار تومان یارانه بدهد؟ بنزین را به ۱۰ هزار تومان برساند و به همه ملت ۷۰۰ هزار تومان یارانه بپردازد. اگر قرار باشد با یک تورم لجام گسیخته حرکت کنیم می توان یارانه بیشتری پرداخت کرد.

سعید لیلاز در گفت وگو با ایلنا، در خصوص وعده کارانه ۲۵۰ هزار تومانی قالیباف و همچنین وعده زیاد کردن مقدار یارانه ها، اظهار داشت: دولت احمدی نژاد در واقع دو تا سه برابر از موجودی جیب مردم را از طریق تورم برداشت می کرد و یک چهارم آن را در قالب یارانه به مردم تحویل می دهد.

یارانه ۲۵۰ هزار تومانی، دلار را به ۸۰۰۰ تومان می‌رساند/ جهت پرداخت یارانه، شبا

وی گفت: اتفاقی که اکنون در مورد یارانه رخ داده این است که دولت روحانی با تک رقمی کردن تورم دیگر این پول را از جیب مردم برداشت نمی کند تا به جای آن مبلغ اندکی را به عنوان یارانه به مردم بپردازد و توصیه مهمی است که مردم باید به آن توجه داشته باشند و گول وعده های بعضی کاندیداها را نخورند.

این تحلیلگر اقتصادی تصریح کرد: در واقع وعده ای که به مردم می دهند به زبان راحت این است که از طریق یک تورم فزاینده شدید منابع را نصف شب از جیب مردم بر می دارند و صبح مقدار اندکی از آن را به عنوان کارانه و یارانه تحویل مردم می دهند. محاسبه این عنوان هم راحت است.

سعید لیلاز گفت: اگر بنزین به لیتری ۱۰ هزار تومان برسد می‌توان ۷۰۰ هزار تومان یارانه پرداخت کرد. چرا‌ آقای قالیباف می‌خواهد ۲۵۰ هزار تومان یارانه بدهد؟ بنزین را

وی افزود: اگر درآمد نفتی کشور عزیزمان ایران را در سال ۱۳۹۶ معادل ۵۰ میلیارد دلار فرض کنیم دولت جهت پرداخت یارانه ها باید دلار را به ریال تبدیل کند. به ازای هر هزار تومان گران شدن قیمت دلار می توان ۵۰ هزار تومان یارانه به یارانه ها اضافه کرد. یعنی به عنوان نمونه اگر قیمت دلار از ۳ هزار تومان به ۴ هزار برسد می توان یارانه ماهانه را از ۵۰ هزار تومان به ۱۰۰ هزار تومان رساند.

این کارشناس اقتصادی خاطرنشان کرد: اگر قرار شود یارانه ها به ۲۵۰ هزار تومان در ماه زیاد کردن یابد، دلار باید ۸ هزار تومان بشود. کاندیداهایی که دوست دارند وعده بدهند آیا دست ارزش به کم می رود؟ دلار را به ۴۰ هزار تومان برسانند تا بتوانند یارانه ۲ میلیون تومانی پرداخت کنند.

وی در خصوص بحران کسری بودجه بعد از طرح هدفمندی یارانه ها در سال ها ۸۹ تا ۹۲ گفت: آثار این کسری را در سال ۱۳۹۱ می توان به آسانی دید لیکن عملکرد بودجه عمرانی در سال ۹۱ رقمی به رقم ۱۵ هزار میلیارد تومان رسید که کمتر از نصف سال قبل آن بود.

یارانه ۲۵۰ هزار تومانی، دلار را به ۸۰۰۰ تومان می‌رساند/ جهت پرداخت یارانه، شبا

لیلاز خاطر نشان کرد: اگر قرار بود از منابع طرح هدفمندی یارانه ها پولی پرداخت کنند عدد ۲۷ هزار تومان کل مبلغی بود که باید از محل یارانه انرژی باید به هر ایرانی پرداخت می شد نه ۴۵ هزار تومان.

وی تصریح کرد: قانون می گفت در صورتی که قیمت حامل های انرژی به یک باره آزاد شود بخشی از ۲۷ هزار تومان نیز باید به تولید پرداخت شود لیکن تولید ورشکسته می شود که این اتفاق نیفتاد و ما آثار ورشستگی آن سال ها را الان می بینیم و دولت روحانی هم حاضر نشد در این خصوص به صورت براق به مردم توضیح بدهد.

سعید لیلاز گفت: اگر بنزین به لیتری ۱۰ هزار تومان برسد می‌توان ۷۰۰ هزار تومان یارانه پرداخت کرد. چرا‌ آقای قالیباف می‌خواهد ۲۵۰ هزار تومان یارانه بدهد؟ بنزین را

این کارشناس اقتصادی افزود: در حال حاضر جهت پرداخت یارانه ماهانه مابه التفاوت ۲۷ تا ۴۵ هزار تومان را به زور از شرکت ها می گیرند. به عنوان نمونه در سال ۸۹ حتی منابع زیاد کردن سرمایه شرکت ملی فولاد را که مبلغ هزار میلیارد تومان بود و به حساب ارزش واریز شده است بود، شب عید از حساب ارزش برداشت کردند.

لیلاز ادامه داد: سال ۸۹ جهت پرداخت انواع هزینه جاری از جمله یارانه ها مابلغ هنگفت از حساب شرکت های متفاوت برداشت کردند، حتی از منابع شرکت هایی که سهامدار شخصی داشت هم برداشت شد. فراموش نکرده ایم که جهت پرداخت یارانه ۴۵ هزار تومانی حتی شبانه از حساب بانک ها پول برداشت کردند.

یارانه ۲۵۰ هزار تومانی، دلار را به ۸۰۰۰ تومان می‌رساند/ جهت پرداخت یارانه، شبا

وی افزود: شرکت توانیر و شرکت ملی گاز و حتی گمرک جزو شرکت هایی بودند که در دولت قبل جهت پرداخت یارانه از حساب ارزش پول برداشت می شد. در دولت قبل بیستم به بیستم هر ماه در واقع جیب گمرک را لخت می کردند تا بتوانند یارانه را پرداخت کنند.

لیلاز افزود: در حالی ۳۲۰ هزار میلیارد تومان طی پنج تا شش سال گذشته یارانه نقدی دادیم که در تمام این مدت جمع پرداخت های عمرانی دولت به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان نرسیده است.

وی تصریح کرد: اگر هزینه ایجاد هر شغل صد میلیون تومان باشد حدود ۳ میلیون و دویست هزار شغل در این مدت از بین رفت. در واقع تمامی این مشاغلی که باید با این منابع مالی ایجاد می شد، تحقق نیافت و باعث بیکاری انباشته کنونی شده است است.

وی ادامه داد: روزانه دویست میلیون لیتر بنزین و گازوئیل در کشور توزیع می کنیم که در ماه حدود ۶ میلیارد لیتر می شود که این میزان در سال به ۷۲ میلیارد لیتر می رسد. به ازای هر هزار تومانی که به قیمت بنزین اضافه شود ما می توانیم حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان به یارانه اضافه کنیم.

لیلاز ادامه داد: اگر لیتری هزار تومان به قیمت بنزین اضافه شود یعنی بنزین به لیتری ۲ هزار تومان برسد می توان حدود ۷۰ هزار تومان به مقدار یارانه اضافه کرد.

وی گفت: اگر بنزین به لیتری ۱۰ هزار تومان برسد می توان ۷۰۰ هزار تومان یارانه پرداخت کرد. آیا آقای قالیباف می خواهد ۲۵۰ هزار تومان یارانه بدهد؟ بنزین را به ۱۰ هزار تومان برساند و به همه ملت ۷۰۰ هزار تومان یارانه بپردازد. اگر قرار باشد با یک تورم لجام گسیخته حرکت کنیم می توان یارانه بیشتری پرداخت کرد.

وی ادامه داد: ملت کشور عزیزمان ایران کاملا دیدند که در طول سال های ۱۳۹۰ تا ۹۲ تقریبا به در یک چشم برهم زدن قدرت خریدشان به نصف کاسته شد و یک پنجم این قدرت خرید را به صورت صدقه و یارانه ماه به ماه ۴۵ هزار تومان دریافت کردند.

لیلاز تصریح کرد: این در حالی است که اگر این مقدار یارانه را ندهیم ولی بتوانیم تورم را تک نرخی کنیم ۵ برابر ملبغ یارانه یعنی ماهی ۳۰۰ هزار تومان به هر ایرانی قدرت خرید داده ایم.

این اقتصاددان ادامه داد: تنها راه عملی خدمت به اقشار محروم جامعه کنترل تورم و ایجاد اشتغال است لیکن تورم قاتل فقرا است.

وی افزود: بورژوازی هیچ گاه صحبت از نگرانی اشتغال نمی کند چون نیازی ندارد ولی زمانی که شما جهت یک نفر بدون کار در یک خانواده شغل فراهم می کنید به میزان قابل توجهی به درآمد آن خانواده اضافه می کنید و زمانی که یک شغل به دو شغل زیاد کردن پیدا می کند صد در صد به درآمد آن خانواده اضافه می شود. در واقع با ایجاد اشتغال اوضاع معیشت اصلاح پیدا می کند.

لیلاز ادامه داد: رشد بهره وری و سرمایه گذاری ازطریق کم کردن تصدی گری دولت در اقتصاد و زیاد کردن همکاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی به دست می آید.

واژه های کلیدی: بنزین | یارانه | یارانه نقدی | پرداخت یارانه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs