اصلی همکاری دستگیری قاتل سریالی اخبار حوادث

اصلی: همکاری دستگیری قاتل سریالی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار بین الملل انتقاد مک‌کین از ترامپ به خاطر فرار از جنگ ویتنام

سناتور جان‌ مک‌کین جمهوری‌خواه در تازه‌ترین انتقاد از رئیس‌جمهوری آمریکا، به مساله فرارهای دونالد ترامپ از شرکت در جنگ در دوران جوانی اشاره کرد. او به طور ضمنی

انتقاد مک‌کین از ترامپ به خاطر فرار از جنگ ویتنام

انتقاد مک کین از ترامپ به خاطر فرار از جنگ ویتنام

عبارات مهم : پزشکی

سناتور جان مک کین جمهوری خواه در تازه ترین انتقاد از مدیر جمهوری آمریکا، به مساله فرارهای دونالد ترامپ از شرکت در جنگ در دوران جوانی اشاره کرد. او به طور ضمنی ترامپ را متهم کرد که با استفاده از ثروت خود گواهی پزشکی دروغین تهیه کرده تا به جنگ نرود.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، سناتور جان مک کین، مدیر کمیته سرویس های مسلح سنای آمریکا یکشنبه شب در مصاحبه با سی- اسپن راجع به جنگ ویتنام حمله دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا را تلافی کرد. ترامپ پیشتر از عنوان “قهرمانی” مک کین به علت همکاری فعال در جنگ ویتنام و اینکه پنج سال اسیر بود، انتقاد کرده بود.

انتقاد مک‌کین از ترامپ به خاطر فرار از جنگ ویتنام

مک کین ۸۱ ساله راجع به آمریکایی های ثروتمندی صحبت کرد که قادرند از خدمت در جنگ معاف شوند؛ آن هم از طریق پزشکی که می گوید آنها خار استخوان(استئوفیت) دارند. اگر این بهانه به چشم شما آشناست، دلیلش این است که دونالد ترامپ یکبار حین جنگ ویتنام بین سال های ۱۹۵۵ تا ۱۹۷۵ از این بهانه جهت نرفتن به خدمت سربازی استفاده کرد. ترامپ چهار بار دیگر هم به علت اینکه دانشجو بود، از خدمت فرار کرد.

سناتور مک کین گفت: یک جنبه این ماجرا این است که ما قشر کم درآمد جامعه آمریکا را جهت سربازی فراخوان می دهیم و قشر پردرآمد جامعه آمریکا پزشکی را پیدا می کنند که بگوید آنها خار استخوان دارند. این اشتباه هست. قطعا اشتباه هست. اگر ما از همه آمریکایی ها می خواهیم که به کشورشان خدمت کنند، این باید مشمول بر همه آمریکایی ها شود.

سناتور جان‌ مک‌کین جمهوری‌خواه در تازه‌ترین انتقاد از رئیس‌جمهوری آمریکا، به مساله فرارهای دونالد ترامپ از شرکت در جنگ در دوران جوانی اشاره کرد. او به طور ضمنی

سال ۲۰۱۵ فاش شد، ترامپ که از آکادمی نظامی نیویورک فارغ التحصیل شده است بود، با گواهی پزشکی از خدمت در جنگ در سال ۱۹۶۸ فرار کرده بود.

جنگ لفظی ترامپ و مک کین جمهوری خواه ولی از زمانی شروع شد که مدیر جمهوری آمریکا در مراسمی حین کمپین های انتخاباتی مدعی شده است بود که صرف اینکه مک کین در جنگ ویتنام اسیر شده است بود، علت این نیست که او قهرمان جنگی باشد. او گفته بود: “من افرادی را دوست دارم که اسیر نشدند.” ترامپ بابت این اظهاراتش عذرخواهی نکرد و موجب شد تا روند انتقادی مک کین به دولت او هم کشیده شود.

انتقاد مک‌کین از ترامپ به خاطر فرار از جنگ ویتنام

واژه های کلیدی: پزشکی | انتقاد | آمریکا | ویتنام | آمریکایی | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs