اصلی همکاری دستگیری قاتل سریالی اخبار حوادث

اصلی: همکاری دستگیری قاتل سریالی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اگر هوس ریاست دولت آینده را دارید مراقب نحسی سیزده باشید / کنایه فرزند ناطق‌نوری به ضرغامی

فرزند حجت الاسلام ناطق نوری در پاسخ به رییس اسبق شرکت صدا و سیما گفت: شاید بهتر بود که آقای ضرغامی، به جای دلسوزی و مصلحت اندیشی های پر خسارت و یا هر انگیزه دی

اگر هوس ریاست دولت آینده را دارید مراقب نحسی سیزده باشید / کنایه فرزند ناطق‌نوری به ضرغامی

کنایه فرزند ناطق نوری به ضرغامی: اگر هوس ریاست دولت آینده را دارید مراقب نحسی سیزده باشید

عبارات مهم : فرزند

فرزند حجت الاسلام ناطق نوری در پاسخ به رییس اسبق شرکت صدا و سیما گفت: شاید بهتر بود که آقای ضرغامی، به جای دلسوزی و مصلحت اندیشی های پر خسارت و یا هر انگیزه دیگری، به وظیفه قانونی، اخلاقی و شرعی خودشان عمل می کردند.

اگر هوس ریاست دولت آینده را دارید مراقب نحسی سیزده باشید / کنایه فرزند ناطق‌نوری به ضرغامی

اخیرا عزت الله ضرغامی مدیر اسبق صدا و سیما در ارتباط با انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری و عملکرد شرکت متبوعشان مصاحبه ای با روزنامه شرق انجام داده و ضمن اشاراتی به وقایع سال 88 و مناظرات معروف آن ایام، نامی هم از آقای ناطق نوری و مرحوم آقای هاشمی و خانواده هایشان به میان آورد و گفت: بر اساس مصوبات کمیسیون تبلیغات، تنها نامزدهای انتخابات حق پاسخ گویی موارد اتهامی در مناظره ها را داشتند و ما دقیقا بر اساس قانون عمل کردیم. من در این باره بارها با آقای ناطق صحبت کردم. خیلی تماس گرفتم و گفتم تلویزیون در اختیار شماست. بیایید صحبت کنید؛ ولی ایشان خودشان در شرایطی بودند که نمی آمدند. حتی من گفتم در مراسم احیا شرکت کنید، ما پخش می کنیم؛ ولی باز هم نمی رفتند. اصلا در فضاهای عمومی نمی رفتند. مورد نیاز نبود من بگویم مردم منتظر باشید آقای ناطق می خواهد بیاید راجع به پسرش توضیح بدهد؛ چون این خودش ضد تبلیغ بود. ما صد برنامه دیگر می توانستیم ترتیب بدهیم که آقای ناطق بیاید صحبت کند.

مصطفی ناطق نوری فرزند حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری در همین ارتباط به چند پرسش پاسخ گفت که مشروح آن در ادامه می آید:

فرزند حجت الاسلام ناطق نوری در پاسخ به رییس اسبق شرکت صدا و سیما گفت: شاید بهتر بود که آقای ضرغامی، به جای دلسوزی و مصلحت اندیشی های پر خسارت و یا هر انگیزه دی

آقای ضرغامی در این مصاحبه گفته است که آنچه در آن مقطع انجام داده دقیقا براساس قانون بوده. در واقع به نوعی از واکنش‌ها صدا و سیما در نحوه اجرای مناظرات دفاع کرده اند، در این باره چه نظری دارید؟

اینکه ایشان فرموده اند ” دقیقا براساس قانون عمل کرده اند” اولا ای کاش روشن می کردند دقیقا کدام قانون مراد ایشان بوده است؟! و باید دید که به جز ایشان چه فرد دیگری این مطلب را می پذیرد! بنده شخصا قائلم که این تهمت ها به آقای ضرغامی نمی چسبد!!

آنچه که است اینکه براساس ماده 31 قانون بالادستی اساسنامه شرکت صدا و سیما، ناظر بر احقاق حق کسانی که به هر علت و در هر قالبی از برنامه های آن سازمان، مورد توهین، افترا و یا مطالب خلاف واقع شوند، بایستی حق دفاع از خود و وقت پاسخگویی آن هم به میزان دو برابر را داشته باشند و به نظر می رسد ایشان در جریان این قانون صریح و روشن نبوده اند.

بگذریم که در مورد نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی صورت گرفته در آن مناظرات که منشاء خسارت هایی جهت نظام و انقلاب شد، شوربختانه نه دستگاه قضایی و نه امثال آقای ضرغامی، حتی شبهه هم نکردند! منصفانه اگر بخواهیم داوری کنیم، از پرسشها بزرگ در آن حوادث، یکی همین بود که تصمیم سازی، در اختیار کسانی قرار داده شد که شاید از جامعیت در تدبیر و بینش کافی در آشنایی مصالح کشور بهره مند نبودند و به همین نسبت تصمیم گیران را به زحمت انداختند.

اگر هوس ریاست دولت آینده را دارید مراقب نحسی سیزده باشید / کنایه فرزند ناطق‌نوری به ضرغامی

ولی آقای ضرغامی در جای دیگری از گفت و گوی یاد شده، اشاره کرده اند که امکان ترتیب دادن صد تا برنامه و مصاحبه جهت آقای ناطق نوری بود و در واقع خانواده شما بودند که به هر دلیلی استقبال نکردند. توضیح شما در این مورد چیست؟

من هم دیدم و تعجب کردم از این حرف. اولا در همین مصاحبه ای که اشاره کردید، صدر و ذیل فرمایشات آقای ضرغامی با هم تضاد دارد.

فرزند حجت الاسلام ناطق نوری در پاسخ به رییس اسبق شرکت صدا و سیما گفت: شاید بهتر بود که آقای ضرغامی، به جای دلسوزی و مصلحت اندیشی های پر خسارت و یا هر انگیزه دی

با این توضیح که: در جایی گفته اند امکان صد تا برنامه و مصاحبه جهت آقای ناطق نوری وجود داشته است و حتی به آقای ناطق گفته شده است تلویزیون در اختیار شماست و ایشان خودشان نیامدند!

و در جای دیگر در همان مصاحبه، کنترل عذاب وجدان برایشان سخت می شود و بیان می کنند که من دلسوزی کردم که اجازه ندادم بیایند و پاسخ دهند که اگر چنین می شد جهت ایشان ضد تبلیغ بود!!

اگر هوس ریاست دولت آینده را دارید مراقب نحسی سیزده باشید / کنایه فرزند ناطق‌نوری به ضرغامی

عرض کنم که فارغ از دلسوزی غیرضروری، واقعیت این است که بخش اخیر فرمایش ایشان تصادفا به واقعیت نزدیک تر است یعنی به رغم درخواست کتبی اینجانب به تاریخ پانزدهم خرداد ماه 88 که هم از طریق فاکس و هم بصورت دستی خدمت ایشان تقدیم شد (از طریق گوگل هم این روزها قابل جستجو است) و هم چنین تماس های مکرر با ایشان و همکارانشان، به هیچ عنوان این وقت پاسخگویی به تهمت های آقای احمدی نژاد در اختیار ما قرار نگرفت!

شاید بهتر بود که آقای ضرغامی، به جای دلسوزی و مصلحت اندیشی های پر خسارت و یا هر انگیزه دیگری، به وظیفه قانونی، اخلاقی و شرعی خودشان عمل می کردند.

انتظار ما روشن بود! توقع این بود که به اصل 175 قانون اساسی احترام می گذاشتند. مردها وظیفه داشتند که قانون اساسنامه شرکت صدا و سیما، ناظر به حق دفاع از مظلوم را مبنای عمل قرار می دادند. انتظار این بود که اصول اخلاقی جامعه را بزرگ بشمارند و اجازه قربانی شدن آنها را به کسی ندهند. می بایستی سر تعظیم در برابر آموزه های پرشمار دینی و ایمانی فرود می آوردند که درخصوص حرمت آبروی مومن، حق الناس و پرهیز از ظلم به کرات سفارش می کنند. شایسته بود که در آن روزهای آینده ساز، به انصاف و مروت عمل می کردند و یکی از (به قول خود آقای ضرغامی) صد تا برنامه ای که الان به برکت قدرت تخیل در ذهن می پرورانند را در اختیار مظلومین آن ظلم بزرگ قرار می دادند تا از این رهگذر وجهه ای از انصاف به نمایش در آید چه بسا همین اقدام نقطه ی روشنی می شد جهت خروج از آن فضای بشدت سنگین، یکطرفه و ظالمانه.

و ای کاش جناب آقای ضرغامی، سابقه درخشان تری از خود باقی گذاشته بود که اگر چنین می شد شاید امروز وجدان آرام تری داشت.

ممکن است بیان شود که شاید مدیر شرکت صدا و سیما، تنها تصمیم گیر در چنین مواردی نبوده است؟

ببینید من مشخصا در مورد حوزه مسئولیت آقای ضرغامی دارم صحبت می کنم.

طبیعتا تصمیمات بزرگ، برآیند مجموعه ای از پرسشها می توانند باشند ولی این باعث سلب مسئولیت از مدیر یک شرکت نسبت به پایبندی به چهارچوب ها و قانون نمی شود.

صدا و سیما در آن مقطع آنقدر خارج از عرف و نادرست عمل کرد که حتی رهبری معظم انقلاب در نماز جمعه تاریخی همان ایام صریحا زبان به اعتراض گشودند و فرمودند که:

“اتهاماتی مطرح شد که در جایی اثبات نشده… و قبل از اثبات نمی شود اینها را رسانه ای کرد… و هنگامی که اینجور حرف ها مطرح می شود، تلقی های نادرستی در جامعه بوجود می آید…”

اگر الان با آقای ضرغامی مواجه بشوید به ایشان چه خواهید گفت؟

عرض کنم بعید می دانم که فرصتی این چنین دست بدهد ولی اگر چنین شد تلاش می کنم اولاً در گفتن سلام پیش دستی کنم و جهت ایشان آرزوی آرامش و سلامتی کنم و ثانیاً به ایشان توصیه می کنم اگر هوس خدمت به عنوان مدیر دولت سیزدهم دارند، مراقب باشند که از الان به نحسی سیزده دچار نشوند.

جماران

واژه های کلیدی: فرزند | قانون | ضرغامی | برنامه | قانونی | قانون اساسی | عزت الله ضرغامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs