اصلی همکاری دستگیری قاتل سریالی اخبار حوادث

اصلی: همکاری دستگیری قاتل سریالی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تابو ها را کنار بزنیم

روزنامه جام جم در یادداشتی به قلم فلور نظری بازیگر سینماوتلویزیون نوشت: حدود یک سال پیش کمپین کودکان بدسرپرست را با شعار بدسرپرست تنهاتر است راه اندازی کردیم و

تابو ها را کنار بزنیم

تابو ها را کنار بزنیم

عبارات مهم : آموزش

روزنامه جام جم در یادداشتی به قلم فلور نظری بازیگر سینماوتلویزیون نوشت: حدود یک سال پیش کمپین کودکان بدسرپرست را با شعار بدسرپرست تنهاتر است راه اندازی کردیم و در آن از مسئولان، هنرمندان، پزشکان، روان شناسان، جامعه شناسان و… بسیاری دعوت کردیم تا با ما همکاری داشته باشند.

تابو ها را کنار بزنیم

الان چندروزی است که عنوان آتنا اصلانی دختر خردسالی که مظلومانه کشته شد سرزبان هاست! نمی خواهم در اینجا دنبال مقصر بگردم، چون تک تک ما به عنوان شهروندان این جامعه در ماجرای آتنا و امثال او مقصریم. فقط می خواهم بگویم که بیاییم و نگذاریم که آتناهای دیگری قربانی شوند.

آتنا و خیلی از کودکان ما نمی دانند که چگونه باید از خود مواظبت کنند، نمی دانند که باید در مواجهه با غریبه ها محتاط باشند، نمی دانند که چطور باید بچگی کنند! از آن طرف خانواده هایشان هم نمی دانند که چطور کودکانشان را بزرگ و آنها را وارد جامعه کنند.

روزنامه جام جم در یادداشتی به قلم فلور نظری بازیگر سینماوتلویزیون نوشت: حدود یک سال پیش کمپین کودکان بدسرپرست را با شعار بدسرپرست تنهاتر است راه اندازی کردیم و

چرا فکر می کنیم هر پدر و مادری به حکم پدری و مادری اش از همه چیز مطلع است؟ خیلی ها واقعا نمی دانند در جامعه امروز از چه راهی می توانند فرزندانشان را درست اموزش دهند. در چنین شرایطی وظیفه رسانه هایی مانند سینما و تلویزیون آگاهی بخشی به خانواده هاست.

عملکرد مثبت سینما را در انتقال خبر های اجتماعی نفی نمی کنم، ولی متاسفانه ما به بعضی از پرسشها بیخود و بی جهت انگ تابو می زنیم و در چگونگی بیان آن واهمه داریم. در صورتی که اینها نیاز جامعه هست. فیلم های ما باید بتواند نکات مهمی را به خانواده ها آموزش دهد و در وهله اول آنها را توجیه کند.

سینما فقط یک فیلم نیست بلکه آموزش فرهنگ نیز است و کمک به سلامت جسم و روح مردم یک کشور با آموزش در فیلم های سینمایی بسیار ممکن هست. سکوت و سرپوشی در بیان چنین معضلات اجتماعی آنها را بزرگ تر و پررنگ تر می کند.

تابو ها را کنار بزنیم

بیاییم و قبل از وقوع یک اتفاق به فکر چاره ای جهت آن باشیم و به این فکر کنیم که اگر آتنا از این واقعه زنده بیرون می آمد چطور می توانست با این درد و غم زندگی کند؟

واژه های کلیدی: آموزش | سینما | خانواده | سینمایی | بازیگر سینما | معضلات اجتماعی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs